Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/mstudio4/domains/bedzieszlegendaczlowieku.pl/public_html/class/Photo.class.php on line 236 Kino Perła - Będziesz legendą człowieku

bohaterowie

Damien Perquis

Urodził się we francuskim Troyes, gdzie znajduje się jego macierzysty klub. Przez pięć sezonów grał dla francuskiego klubu FC Sochaux. Obecnie występuje na pozycji środkowego obrońcy w hiszpańskim klubie Real Betis. Perquis posiada polskie korzenie. Jego babcia Józefa Bierła jest Polką. Pradziadek Perquisa urodził się w Strzyżewku położonym na południu Polski. Wyemigrował do Francji w latach dwudziestych. We wrześniu 2011 roku otrzymał z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego polskie obywatelstwo. Na pierwszy mecz reprezentacji Polski powołał Perquisa selekcjoner Franciszek Smuda. Perquis zadebiutował w biało-czerwonych barwach meczem z reprezentacją Niemiec. 26 maja 2012 roku w meczu przeciwko Słowacji strzelił swoją pierwszą bramkę dla Polski. Zadedykował ją swojej babci. Ma żonę i dwójkę dzieci. Uczy się języka polskiego.

Marcin Wasilewski

Wychowanek krakowskiego Hutnika. Grał w największych polskich klubach: Śląsku Wrocław, Wiśle Płock, Amice Wronki oraz Lechu Poznań. Od 2007 roku występuje w RCS Anderlecht, z którym zdobył Mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Belgii. W 2009 roku doznał ciężkiej kontuzji, która wykluczyła go z gry na dwanaście miesięcy. Wasilewski przeszedł cztery operacje oraz długą rehabilitację. Udało mu się powrócić do formy. W 2002 roku został powołany przez ówczesnego selekcjonera Zbigniewa Bońka na swój pierwszy mecz w reprezentacji Polski. Od tamtej pory rozegrał 56 meczów w biało-czerwonych barwach. Ma żonę i dwie córki. 

Tworzenie stron internetowych: Millenium Studio Kraków